Sakarya Çıkışlı Balkan Turu

Sakarya Çıkışlı Balkan Turu

Sakarya Çıkışlı Balkan Turu

  • 2019-02-21
  • 2019-02-21
  • 23:00 24:00
  • Balkanlar

SAU TURİZM

Balkan İncileri Turu 7 Gece 8 Gün

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

Ohrid (1) Üsküp (2) Belgrad (1) Saraybosna (1) Trebinje (1) Budva (1)

1.Gün: İSTANBUL – TİRAN – ELBASAN – OHRİD

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali SAU TUR  Kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Tiran’a hareket. Tiran’a varış. Pasaport ,bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Tiran şehir turu için hareket ediyoruz.20. yy. boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi ,1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında EthemBey Camii,tarihi SaatKulesi,Ulusal Müze, Operave Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskenderBey Meydanıgöreceğimizyerlerdenbazıları. Tiranturumuzunardından Elbasandangeçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında, Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır.Tur ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz.Dileyenler ekstra olan Ohrid Gölü Tekne Turunakatılabilirler (10Euro).Otele varışımızlabirlikteodalarayerleşme. Geceleme otelimizde.

2.Gün: OHRİD – (ST.NAUM) - RESNE – BİTOLA(MANASTIR) – ÜSKÜP

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bitola(Manastır)’a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Ohrid gölünün doğduğu yer ve muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan St.Naum Turuna katılabilirler.(15 Euro). Yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüpBitola’yavarıyoruz. Manastır(Bitola) kentgezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, SaatKulesi, Türk Çarşısı, İsaBey Camii, Mustafa PaşaCamii, Murat Paşa Camii, KapanHanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün semboleserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

3.Gün: ÜSKÜP - KOSOVA(PRİŞTİNA – PRİZREN) – ÜSKÜP

Otelimizdealacağımız kahvaltısonrası tamgünlük serbestzaman. Dileyenmisafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan tam günlük Kosova (Priştina – Prizren) Turuna katılabilirler. (45 Euro) Bu turumuzda otel önünden hareketimiz ardından nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştina’ya şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii,

19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Priştina’daki turumuzun ardından 100 kmlik otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz.. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren turumuza başlamadan öğle yemeği içinserbest zamanvereceğiz. Prizren’deyapacağımız turesnasında17.yy.’dankalmaTürk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerlerarasındadır. Turunbitimi 85 km’lik yolculukla Üsküp’e varıyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler. (30 Euro)

4.Gün: ÜSKÜP – (MATKA KANYONU) – BELGRAD

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Belgrad’a hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olaneşsiz güzelliğiilebilinenMatkaKanyonuTurunakatılabilirler.(10 Euro)Varışımız sonrası panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, SaatKulesi, DamatAli PaşaTürbesi, ZindanKapı, Leopoldov Kapı,Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi,SabornaKilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi serbest zaman ve otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler.(10 Euro)Geceleme otelimizde.

5.Gün: BELGRAD – SARAYBOSNA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızla beraber panoramikşehirturumuzabaşlıyoruz. Dileyenmisafirlerimizekstradüzenlenecek olansavaşzamanı iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı ve şehre giriş çıkışların yapıldığı Savaş Tüneli ve Müzesi Turuna katılabilirler.(Girişler dahil 10 Euro) Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyetedevamedenKurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehregirdiğikapıdangeçipOsmanlıÇeşmesindensu içiyoruz.Sonolarak FatihSultan

Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Boşnak Gecesi Turuna katılabilirler.(40 Euro)

6.Gün: SARAYBOSNA – KONJİC - MOSTAR – POÇİTEL – TREBİNJE

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak Mostar`a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalarvererek yaklaşık2.5saatsürecektir. ilkmolamızıKonjic(Konyitz)şehrindeOsmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konice (koniyiz) korusunu görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz . Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Josip Broz Tito tarafından 1953-79 yılları arasında yaptırılan , 1992-95 Bosna savaşında ortaya çıkan , 6500 metrekare alana sahip 350 kişinin 6 ay boyunca dışarıdan hiç destek almadan yaşayabileceği 24 ton Atom bombasına dayanıklı ve Dünya’da bilinen en büyük sığınaklar arasındagösterilen BunkerTurunakatılabilir(25Euro).Sonrasında Mostar`avarışardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşaedilen köprüOsmanlımimarisinin birşaheseridir.) Köprü1992yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Mostar turumuz sonrası konaklamayapılacak şehrehareket. Dileyenlerekstra olanBlagay Turunakatılabilirler(10Euro).Yol üzerinde 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadarbozulmadanulaşmış Osmanlı köyüPoçiteleuğruyoruz .Sokaktagezenküçük çocukların dahi

Türkçe konuştuğu bu otantik köydekigezimizinardından turbitişiileotantik şehirolan Tribinje (veya Çevresi)’deki otelimize transfer ardından yerleşme. Geceleme otelimizde.

7.Gün: TREBİNJE - KOTOR – BUDVA VEYA ÇEVRESİ (DUBROVNİK)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durak önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada StariGrad’da (Eski Şehir- Kale)yürüyerek yapacağınız turdabu şirinbeldeyi tanıyacaksınız. Kotorturumuz sonrası sonolarak Budva’dan geçerek , zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir Multi - milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizmekazandırmaaşamasındaolanmuhteşemStStefan’ıveBudva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz birmola sonrasında Budva veya çevresindeki otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz, akşamdüzenlenecek DUBROVNİK extraturunakatılabilir(55€) Dubrovnik Şehrini akşampanoramik olarak keşfetmeyebaşlıyoruz. UNESCOtarafındanDünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehirmeydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşemsurlar,14. yy.’dankalma ve dünyanıneneski eczanesi nedeevsahipliğiyapanFrancisManastırı, RectorSarayı,şehirkapıları, kuleler, diğer önemli yapılar görülecek. Tur sonu otele transfer ve geceleme otelde.

8.Gün: BUDVA – TİRAN – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası sabah ERKEN saatlerde, Tiran havalimanına hareket. varışımızveuçuşumuzungerçekleşmesineistinadenİstanbul SabihaGökçen Havalimanınavarış. Bir sonraki SAU TURİZM organizasyonunda görüşmek üzere…

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

*3 yıldızlı otellerde 7 gece oda kahvaltı konaklama

*Tüm panoramik şehir turları

*Tüm transferler

*Profesyonel SAU TURİZM rehberlik hizmeti

*Zorunlu sigorta

*SAU TURİZM, tur kitapçığı

*Gidiş – dönüş uçak biletleri (Tarifeli sefer)

 

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tur programında belirtilen TÜM extra hizmetler

*Yurtdışı çıkış pulu

*Öğle ve akşam yemekleri

*Özel seyahat sağlık sigortası

FİYATLAR

17 Haziran 2019 | İki odalarda kişi başı fiyatı : 399€ | Tek kişilik oda farkı : 120€

NOT

*Turumuzun erken rezervasyon fiyatı olup, koltuklarımız doldukça FİYATLAR REVİZE EDİLECEKTİR.

*Turumuz vizesiz olup, pasaportunuzun 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır.

DETAYLI BİLGİ REZERVASYON :0542 615 82 94


Etkinliğimizi Paylaşın